Najlepsze lokaty bankowe – grudzień 2017

W raporcie chciałbym zaprezentować najlepsze lokaty, jakie oferują obecnie banki.

Zdecydowanie najlepszą ofertę ma Idea Bank. Oferujący lokatę Happy, która w przypadku umowy na 2 miesiące jest oprocentowana 4%. Jest to lokata powitalna, która jest skierowana dla osób, które dotychczas nie miały żadnych umów z Idea Bankiem ani Lion’s Bankiem, a także nie wnioskowała o takie produkty.

W przypadku lokaty Bezkarnej oprocentowanej na 3,5% przez 3 miesiące w BGŻ Optima warunki są bardziej liberalne. Propozycja ta jest kierowana nie tylko do nowych klientów, ale także do tych którzy wracają do banku. Wymogiem jest to, by nie posiadać konta oszczędnościowego w tym banku przez co najmniej 12 miesięcy. Inne produkty nie są przeszkodą.

Do otwarcia lokaty Nest Witaj w Nest Banku trzeba zostać klientem banku. Jednak nie ma obaw, ponieważ ten bank nie pobiera opłat za konto ani za kartę. W ciągu 30 dni od otwarcia konta można założyć właśnie tą lokatę.

mLokata na wejście w mBanku jest skierowana do osób zakładających konto osobiste. Jednak i w tym przypadku nie powinno to być przeszkodą do podjęcia decyzji o założeniu lokaty, ponieważ mBank ma w swojej ofercie całkowicie darmowe konto osobiste.

Lokatę powitalną oferuje także Deutsche Bank. Jest to bardzo długa lokata, ponieważ trwa, aż dwanaście miesięcy czyli rok. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku nie ma bezwarunkowo darmowego konta. To jest wadą. Wymagane jest albo posiadanie salda środków w tym banku na poziomie min. 50 000 zł (może się w to wliczać lokata) lub zapewnić miesięczne wpływy w wysokości 5000 zł.

Paweł

Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu, mam nadzieję że okazał się on dla Ciebie przydatny.
Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *